meganeWEB  
Opis RENAULT MEGANE III
 
  HOME ::
   
 
Historia wsześniejszych modeli

 

Renault Mégane I (1995 - 2002)
Renault Mégane powstało na płycie podłogowej swojego poprzednika 19. Z poprzedniego modelu do Mégane trafiły także inne podzespoły po modernizacji: niektóre silniki, skrzynie biegów, oraz zawieszenie. Nazwa Mégane została zaczerpnięta ze studyjnego modelu Renault z 1988 roku. Mégane zostało zaprezentowane po raz pierwszy w 1995 roku podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Sprzedaż Mégane w wersji Berline (hatchback) i Coupe (na niektórych rynkach pod nazwa Coach) rozpoczęła się w 1995 roku. W roku 1996 podczas salonu samochodowego w Genewie zaprezentowano Mégane Scénic, który był pierwszym w Europie kompaktowym vanem. W tym samym roku na salonie samochodowym w Madrycie zaprezentowano sedana Mégane Classic, a nieco później Mégane Cabrio. Scénic i Classic trafiły do sprzedaży w roku 1996, a Cabrio w 1997.
W 1999 roku został przeprowadzony faceliftng Mégane, zmieniono podczas niego lekko nadwozie oraz wnętrze. Poprawiono także wyposażenie samochodów i zmodernizowano gamę silników. Do gamy Mégane dołączyła nowa wersja nadwoziowa kombi o nazwie Grandtour, produkowana do 2003 roku. W tym samym roku facelifting przeszedł też Mégane Scénic, który otrzymał już tylko pojedynczą nazwę Scénic.

 

 

 

Renault Mégane II (2002 - 2008)
W 2002 roku Renault zaprezentowało Mégane II. Nowy model całkowicie różnił się od swojego poprzednika. Ze starszego modelu do nowego trafiły niektóre zmodernizowane silniki, a także wprowadzono całkowicie nowego Diesla z bezpośrednim wtryskiem Common Rail o pojemności 1.5 dm³. Jedną z ciekawszych wersji, ktora pojawiła się wraz ze zmianą modelu był kabriolet ze sztywnym dachem (Coupe-Cabrio). Megane II występowało z trzema poziomami wyposażenia (Pack, Confort, Luxe) i z czterema rodzajami wystrojów wnętrza (Authentique, Expression, Dynamique, Privilege). Na rynku były także wersje limitowane z podwyższonym poziomem wyposażenia.
W 2006 roku przeprowadzono drobny facelifting. Lekko został przemodelowany przód oraz tył, a także wprowadzono silnik 2.0 dCi